Wybuduj swój dom szybko, tanio i ekologicznie!. To hasło powinno stać się reklamą i myślą przewodnią niejednej firmy budowlanej. Mowa tutaj o ekologicznych domach w technologii szkieletowej. Nasza firma specjalizująca się w projektowaniu domów od podstaw posiada w swojej ofercie bogaty asortyment projektów, wśród których na szczególna uwagę zasługują drewniane domy ekologiczne.

Możemy w tej technologii wybudować praktycznie każdy dom i o każdej powierzchni metrażowej. Dlatego posiadamy zarówno domy parterowe, piętrowe, wolnostojące i w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej w konstrukcji drewnianej. Domki letniskowe, weekendowe, jednorodzinne, całoroczne.

Technologia budownictwa drewnianego zwanego u nas również domami kanadyjskimi to wciąż jeszcze mało popularna metoda, a szkoda, bo pozwala ona na znaczne oszczędności oraz przyśpieszenie czasu budowy. Niesłusznie, też przez niektórych jest uważana jako domki z kartonu.
Domy z drewna mają swój niezaprzeczalny urok, a domy w szkielecie drewnianym wykończone są tynkami i na pierwszy rzut oka jest trudno rozpoznać w jakiej technologii został dany dom postawiony.

Poza tym trudno zaprzeczyć faktowi, że drewniane domy znacząco wpływają na podniesienie klimatu wewnątrz domu i jakość powietrza. Zapewniają również bliższy kontakt z naturą. Jako, że projektujemy ekologiczne domy nie stosujemy szkodliwych wyrobów i preparatów chemicznych, które mogą być szczególnie szkodliwe dla alergików. Nasze domy są zdrowe. Z tego względu ekologiczne domy są szczególnie polecany dla alergików i miłośników przyrody. Udowodniono, że życie w budownictwie drewnianym sprzyja długowieczności.

Jednak najwięcej zwolenników domom drewnianym zapewnia ich sposób montażu. Po pierwsze skoro konstrukcja jest lekka, to tańszy będzie fundament.
Co więcej, taki dom, można wybudować nawet w zimie, ponieważ oprócz fundamentów nie będą tu prowadzone żadne prace mokre. Ponieważ jest to „sucha” technologia to nie potrzebujemy tracić czasu na tzw. przerwy technologiczne. Łatwość przeróbek, modernizacji czy rozbudowy, to kolejny argument przemawiający za domkami drewnianymi.