Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą domów energooszczędnych. Jest to bogaty zbiór różnorodnych projektów o zróżnicowanej bryle oraz powierzchni, które zostały zebrane do jednego katalogu domów o niższym zapotrzebowaniu energetycznym.
Poniżej prezentujemy państwu wdzięczne projekty domów energooszczędnych oraz domy pasywne. Ze względu na coraz większą popularność dla domów energooszczędnych przygotowany został specjalny dział projektów spełniających wymagania bycia domem energooszczędnym.

Domy energooszczędne bazują na tym, że mają o wiele niższe zapotrzebowania na energię dzięki czemu pozwalają na znaczne oszczędności na etapie użytkowania domu. Taki pozwala zaoszczędzić nawet trzykrotnie, a nawet pięciokrotnie na energii co przekłada się na parę tysięcy złotych rocznie oszczędności. Warto od razu zauważyć, że mimo iż koszt budowy domu energooszczędnego jest minimalnie, bo średnio do 5% większy niż domu tradycyjnego, to jednak ten wydatek szybko się zwraca w postaci wspomnianych wcześniej oszczędności.
Co więcej te domy stały się ostatnio również modne.

Nasze domy nie tylko aspirują do miana domu jednorodzinnego, ale nimi są. Spełniają wszystkie wymagania i są wyposażone w urządzenia, dzięki którym rzeczywiście możemy dom nazwać energooszczędnym. Zatem projekty naszych domów posiadają rekuperatory, czyli urządzenia, dzięki którym ruch powietrza ogrzewa chłodne powietrze a chłodzi ciepłe bez start energii. Dzięki temu urządzeniu mamy czyste powietrze w domu przy zamkniętych oknach, co więcej latem mamy powietrze schłodzone, zimą ocieplone. do naszych domów polecamy również kominki z płaszczem wodnym, dzięki którym możemy rozprowadzić ciepło także do innych pomieszczeń z zaoszczędzeniem energii. Oprócz oszczędności zyskujemy zwyczajny komfort.

Oprócz tego nasze domy spełniają obecne przepisy i wymóg współczynnika przenikania dla ścian pomieszczeń o temperaturze większej od 16 stopni Celcjusza < 0, 25 W/(m2K). Powinno się przyjąć, że dom energooszczędny ma zapotrzebowanie EP 30-70 kWh/m2/rok( u naszych sąsiadów przyjmuje się 50 kWj/m2/rok).

http://terenbudowy.pl/?p=2385