Osoby lubiące proste a jednocześnie nasze, polskie, tradycyjne rozwiązania zapraszamy do działu domów o prostej bryle. Szeroki wybór domów jednorodzinnych zarówno tradycyjnych jak i minimalistycznych, gdzie podstawowym założeniem jest prostota i oszczędność. Domki kojarzące się ze spokojnym, sielskim życiem na wsi, z wygodą i prostotą. Czytelny, jasny podział na pomieszczenia zaprojektowany z myślą o maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni mieszkalnej i ograniczeniu niepotrzebnej komunikacji z pewnością przypadnie państwu do gustu. Z racji prostoty dachów są to domy o niedużych rozmiarach lub wydłużone o stosunkowo niewielkim rozstawie między ścianami, na których opiera się konstrukcja dachu. Dzięki temu ergonomiczne wnętrza pomieszczeń nadają się do wygodnego użytkowania, a ich elastyczność stwarza wiele możliwości aranżacyjnych, tak, że każdy członek rodziny z pewnością znajdzie tam miejsce dla siebie. Domy nadają się zarówno na domy dla wieloosobowej rodziny, jak i na domy dla osób starszych.

Warto również zaznaczyć, że budynek bez łamanych dachów to znaczne oszczędności na etapie budowy: zarówno na materiale jak i robociźnie. Prosta konstrukcja przekłada się na szybszy i tańszy montaż dachu, jest również łatwiej zakupić potrzebne do jej wykonania materiały czyli drewno i wykończenie dachu. Dlatego też od dawna to rozwiązanie było tradycyjnie stosowane ze względu na swój niewątpliwy walor ekonomiczny. Unikamy niepotrzebnych strat dachówek, związanych z cięciem i wykonaniem połączeń w miejscu kosza.

Dodatkowym atutem jest również to, że takie dachy- czyli nieskomplikowane przez eliminację koszy są trwalsze i mniej przeciekają, ponieważ nie mają najbardziej newralgicznego fragmentu dachu jakim, jest właśnie kosz.

Rysunek elewacji kształtuje się przez rytm okien i drzwi, detale architektoniczne, okiennice i detale na elewacji np. fragmenty elewacji wyłożone klinkierem czy drewnem. Dla tych, którzy jednak chcieliby mocniej nawiązać do tradycji budownictwa polskiego posiadamy w swojej ofercie również warianty z folklorystycznym szczegółem i modnym ostatnio motywem.