Zdecydowana większość z nas chciałaby mieszkać w domu jednorodzinnym. Niestety wiąże się to często z wzięciem kredytu na trzydzieści lat. Tymczasem część z nas boi się kredytów. Zwłaszcza po kryzysie gospodarczym z 2008r. oraz zawirowaniach związanych z kredytami spłacanymi we frankach rzadziej decydujemy się kredyt hipoteczny. W sumie, patrząc na to pod kątem biznesowym to kredyty hipoteczne, jako najniżej i najkorzystniej opodatkowane są dla nas korzystne, bo nie blokują nam wszystkich oszczędności, które możemy przeznaczyć na inne inwestycje.

Szukając oszczędności Polacy często wybierają nieduże domy parterowe. Niezwykłą popularnością cieszą się nasze domy jednorodzinne o powierzchni osiemdziesięciu do stu metrów kwadratowych, będące alternatywą dla dużych mieszkań w bloku lub apartamentowcu. Zwykle taki dom składa się z salonu połączonego z kuchnią oraz trzech sypialni oraz oczywiście garażu. Zwany potocznie bungalowem taki dom, ma też tę zaletę, że jest zwyczajnie zgrabny. Dobrze zaprojektowana bryła, schludny wygląd, skromność i prostota to niewątpliwe zalety domów parterowych. Jeśli do tego dodamy zdecydowanie niższe koszta budowy zaczyna się robić coraz ciekawiej.

Nie oszukujmy się, większość z nas decydując się na parterowy dom myśli przede wszystkim o niższych kosztach budowy, poprzez rezygnację z dodatkowego piętra a często również i piwnicy. Zapominamy jednak, że dacza posiada i inne ważne zalety. Przede wszystkim to dom pozbawiony barier architektonicznych, a zatem łatwo dostępny dla osób z problemami w poruszaniu się. Parterowy dom jednorodzinny to doskonałe rozwiązanie dla osób starszych lub z niepełnosprawnością, a także dla małych dzieci, dla których upadek ze schodów mógłby być szczególnie dotkliwy. Wszystkie pomieszczenia znajdują się na parterze, często również w poziomie terenu, co umożliwia osobom starszym lub schorowanym na wyjście na taras i do ogrodu, na bezpośredni kontakt z przyrodą, sąsiadami i życiem w ogóle. Projektowane przez nas domy parterowe są doskonałym remedium na kłopotliwe aranżacje- znając oczekiwania osób o ograniczonej ruchomości projektujemy nasze bungalowy tak, aby był to dom atrakcyjny ale i przyjemny w użytkowaniu.